Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Integracja Call i Contact Center z SMS | aktualizacja 1.20.6

Na dzień publikacji tego artykułu, aktualną wersją naszego systemu jest 1.20.6 – dzięki miesiącom intensywnej pracy od ostatniej wersji, którą omawialiśmy (1.19.12), wprowadza ona kilka istotnych nowości. Oto trzy najistotniejsze:

Usługa SMS jest zintegrowana z usługami Call i Contact Center

Nasza centrala telefoniczna może wysyłać SMS-y automatycznie, na podstawie wcześniej przygotowanych szablonów z poziomu usługi kolejkowania połączeń (ACD – automatic call distribution lub inaczej – call center) i kampanii telemarketingowych (contact center). Co to oznacza w praktyce?

  • Po zakończeniu rozmowy możemy wysłać do dzwoniącego na infolinię wiadomość z podziękowaniem i prośbą o ocenę pracy agenta;
  • W przypadku nieudanego połączenia wychodzącego, odbiorca może otrzymać wiadomość uprzedzającą, że agent ponowi próbę kontaktu w najbliższym czasie. Podobnie – może otrzymać prośbę o ocenę jego pracy po udanym zakończeniu rozmowy.

Możliwości jest oczywiście więcej, a przygotowanych szablonów bardzo wiele. 

SMS można wysłać na telefon stacjonarny jako wiadomość głosową

Nie każdy o tym wie, ale wiadomości tekstowe można wysyłać także na telefony stacjonarne. Zostaną one w tym przypadku przetworzone na wiadomości głosowe, odczytywane odbiorcy przez syntezę mowy. Maksymalna długość nagrania to 60 sekund. W przypadku kampanii mamy możliwość wybrania typu wiadomości (standardowy SMS, głosowy lub oba naraz).  Dzięki temu możemy pominąć numery stacjonarne podczas wysyłki lub je uwzględnić.

Prezentacja dzwoniącego z poziomu IVR może mieć różne formy

Jest to funkcja, którą omówiliśmy już przy okazji prezentowania pakietu IVR jaki jest dostępny ramach naszej centralki VoIP. Prezentacja dzwoniącego ma znaczenie przypadku telekomunikacji biurowej, gdzie nie są stosowane kolejki połączeń. Możemy wybrać, czy użytkownik dzwoniący na dany numer ma się identyfikować zgodnie z ustawieniami systemowymi centralki, własnym numerem telefonu (wewnętrznym lub miejskim) lub nazwą usługi. Dzięki temu, pracownik zyska podgląd w jakiej sprawie dzwoni klient (co będzie zależne od wybranej opcji interaktywnego menu IVR).

Co dalej?

Integracja z naszymi usługami VoIP to kolejny etap rozwoju naszej bardzo dobrze przyjętej i wprowadzonej w ostatniej aktualizacji usługi SMS. Rozwój następuje bardzo szybko i niedługo możemy spodziewać się kolejnych nowości. Aktualnie pozwala ona m. in. na:

  • Wysyłki indywidualne i masowe, także planowane;
  • Wysyłanie i odbieranie wiadomości przez panel WWW;
  • Identyfikację nadawcy numerem komórkowym lub personalizowanym nagłówkiem.

Jedną z najistotniejszych jej opcji są duże możliwości integracyjne z zewnętrznymi systemami informatycznymi poprzez styk API (np. z CRM i wieloma innymi). Poza tym, oferujemy wyjątkowo atrakcyjne pakiety cenowe, gdzie koszt jednostkowy jednej wiadomości może wynieść nawet 7 groszy (przy setkach lub tysiącach wiadomości to naprawdę ma znaczenie!).

Co więcej, do końca 2020 roku można zamówić usługę SMS za 1 zł miesięcznie do końca trwania umowy.

Sprawdź usługę SMS w Datera z promocją »

Jak twórczo wykorzystać wiadomości SMS w swojej recepcji lub firmowej infolinii sprzedażowej? Jak zbudować naprawdę skuteczny IVR – oszczędzający czas pracowników i nie frustrujący klientów? Zapraszamy do kontaktu i lektury materiałów, w których staramy się odpowiedzieć na te pytania.

Zamknij [X]