Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Centralka VoIP

Centrala VoIP to system telekomunikacyjny łączący firmę ze światem. Dzięki niej, każdy pracownik będzie mieć własny numer telefoniczny oraz rozmawiać za pośrednictwem Internetu, dzwoniąc na wszystkie rodzaje numerów telefonicznych: komórkowe GSM, stacjonarne, polskie i zagraniczne.

Centrale VoIP to systemy idealne dla zapewnienia każdemu pracownikowi telefonu, po koszcie konkurencyjnym względem telefonii komórkowej GSM. Jednocześnie, ta sama centrala telefoniczna pozwoli każdej firmie skutecznie wesprzeć sprzedaż i obsługę telefoniczną z pomocą zaawansowanych funkcji dla call center i contact center, SMS, syntezy mowy i wielu innych.

Centrale VoIP to oprogramowanie serwerowe. W efekcie, można korzystać z nich jako usługi (SaaS – Software as a Service) w abonamencie, można też nabyć licencję i zainstalować ją na dowolnym serwerze. Dzięki temu, są one systemami w zasięgu każdej firmy.

Centrala VoIP: możliwości

Centrala VoIP to podstawowy i jeden sysetm na wszystkie potrzeby firmy (ilustracja)

Efektywny system telekomunikacyjny to dzisiaj podstawa funkcjonowania wielu firm. Takim systemem jest centralka VoIP. Dzisiaj rozmowy to ważny, ale nie kluczowy czynnik, dla którego firmy decydują się na wdrożenie centralki. Istotna jest chęć zwiększenia skuteczności sprzedaży telefonicznej, wydajności obsługi klientów i większa swoboda w wykorzystaniu kontaktu telefonicznego jako narzędzia sprzedaży i komunikacji z klientami.

Kontrola

Centrala to dla firm przede wszystkim kontrola: kosztów rozmów, numerów telefonicznych, konfiguracji wykorzystywanych w biurze funkcji i usług telekomunikacyjnych oraz podłączonych do firmowej sieci urządzeń do rozmów. Jedna centrala zapewni swobodną komunikację dla całej firmy, bez względu na liczbę użytkowników, oddziałów czy biur. Bez względu na model, w jakim jest wykorzystywana (wirtualny czy licencja), system jest obsługiwany przez jeden panel WWW.

Komunikacja

Dzięki centrali VoIP kontakt z firmą jest po prostu łatwiejszy. Funkcje, które to umożliwiają to m. in. przekierowania połączeń przychodzących na numer centralny (np. sekretariatu, recepcji, działu sprzedaży lub biura obsługi klienta) na numery poszczególnych pracowników.

Centrala VoIP i telekomunikacja w biurze

Użyteczny komunikat zamiast głuchego sygnału zajętości. Przekierowanie na alternatywny numer po zamknięciu biura. Interaktywna samoobsługa przez menu sterowane klawiaturą telefonu (IVR). Kierowanie połączenia przychodzącego kolejno do pracowników, aż któryś z nich podejmie rozmowę.

Centrala VoIP oferuje wiele metod, dzięki którym dodzwonienie się do firmy jest proste i bezstresowe. Synteza mowy i komunikat przekażą użyteczne informacje – sygnał zajętości już nie.

Hunt group (kolejne wybieranie numerów), inteligentne przekierowania połączeń – to tylko wybrane usługi, które znajdą zastosowanie w każdym biurze. Możesz dostosować kierowanie rozmówców i komunikaty do pory dnia, roku czy konkretnej daty. Z pomocą tych funkcji telefon stanie się wydajnym i nieprzytłaczającym pracowników kanałem komunikacji.

Skuteczniejsza sprzedaż i obsługa

Centrale telefoniczne są fundamentem każdego call center. Odpowiadają za łączenie dzwoniących klientów z pracownikami.

Centralka VoIP oferuje zaawansowane funkcje kolejkowania (proszę czekać… na rozmowę oczekuje pięć osób…), które pozwalają zwiększyć liczbę obsłużonych osób i skrócić czas oczekiwania na rozmowę, dodatkowe funkcje samoobsługi (IVR – proszę wybrać 1 aby połączyć się z działem księgowości, proszę wybrać 2 aby połączyć się z działem sprzedaży…).

Kolejkowanie połączeń umożliwia oszczędzenie czasu pracowników obsługi telefonicznej oraz zredukowanie czasu oczekiwania na rozmowę przez klientów. Muzyka odtwarzana w tle zredukuje stres i efektywnie pozwoli obsłużyć w tym samym czasie większą liczbę rozmówców.

Centrala VoIP, praca w call center, agenci (ilustracja)

Kolejkowanie połączeń telefonicznych dla infolinii (ACD – Automatic Call Distribution) i nagrywanie rozmów wspomogą sprawną obsługę klientów. To one są fundamentem każdego contact i call center. Dzięki nim klienci krócej czekają na rozmowę, a czas pracy obsługi jest wykorzystany efektywnie.

Analiza

Możliwości analityczne centrali VoIP są obliczone na dostarczenie ich użytkownikom konkretnych informacji, mogących usprawnić ich codzienną działalność. Dla przykładu: analiza interwałowa pomoże zbudować optymalny grafik pracowników obsługi, a parametry takie jak AWT (Average Waiting Time) pokażą nam jak długo muszą czekać na rozmowę dzwoniący klienci. System raportowy centrali to dedykowana usługa WWW, mająca dostarczyć konkretnych danych – do jasnych wniosków.

Centrala VoIP ograniczy koszty telekomunikacji

Centrala telefoniczna pozwala zredukować koszty rozmów w następujący sposób:

Telefon biurkowy IP, stacjonarny port ethernet

Sprzęt: telefony i oprogramowanie

Dzięki centrali telefonicznej, wszystkie połączenia mogą być realizowane za pośrednictwem sieci IP. Przygotowanie stanowiska pracy dla kolejnego pracownika nie jest związane z koniecznością doprowadzania do niego linii telefonicznych. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu i jakakolwiek aplikacja lub urządzenie (telefon IP lub bramka) do wykonywania połączeń.

Koszt jednostkowy stanowiska użytkownika telefonii jest bardzo niski względem tego, czego np. wymaga telefonia GSM. Koszt wyposażenia sześciu pracowników w telefony biurkowe IP jest kilkaset złotych niższy niż zapewnienia każdemu z nich smartfonów nawet z najniższej półki – a będą to wysokiej klasy urządzenia, doskonałe do codziennej pracy i gwarantujące jakość rozmów HD.

Abonament i licencja na instalację

Centrala wirtualna VoIP Datera Call-eX Cloud

Centrala VoIP może funkcjonować jako program zainstalowany na serwerze znajdującym się w firmie oraz jako abonamentowa usługa świadczona przez Internet (jest to tzw. model SaaS – Software as a Service). Oznacza to, że można wybrać centralę w modelu rozliczeniowym odpowiednim do własnych potrzeb – w abonamencie, lub jako jednorazowy zakup.

Dopasowanie usług i kosztów do potrzeb

Centrale oraz telefonia VoIP są zaprojektowane do firmowej telekomunikacji i obsługi wielu użytkowników w ramach jednego abonamentu. Nie każdy pracownik potrzebuje płaskiej taryfy i zapasu minut, których nie wykorzysta. Dla porównania, dostępne oferty VoIP pozwalają rozmawiać taniej, ponieważ opłaty są naliczane adekwatnie do faktycznego wolumenu rozmów telefonicznych.

Co jeszcze potrafi centrala telefoniczna?

Jakie jeszcze możliwości mamy? Centralka VoIP może być zintegrowana z dodatkowymi usługami:

 • Bramką do prowadzenia kampanii SMS (wysyłek masowych i indywidualnych przez przeglądarkę internetową);
 • Usługą analityczną call tracking – do śledzenia konwersji telefonicznych;
 • Z pomocą styków API/CTI można ją połączyć z systemem CRM;

Integracje central z CRM są coraz bardziej popularne wśród małych i średnich firm, ponieważ umożliwiają sprawniejszą obsługę klientów w sektorze e-commerce.

Centrale VoIP od Datera

Centrale VoIP to oprogramowanie serwerowe. Pozwala to wykorzystywać je jako usługę (Software as a Service): jest to wtedy tzw. centrala wirtualna. Dzięki licencji można ją zainstalować dowolnym, wskazanym przez klienta serwerze. Alternatywnie – centralę można nabyć jako całość, sprzęt z już zainstalowanym oprogramowaniem.

Wirtualna centrala to idealne rozwiązanie dla mniejszych firm. Jest to usługa abonamentowa niewymagająca dodatkowych inwestycji poza zapewnieniem łącza internetowego. Szybki rozwój technologii spowodował, że w tym modelu funkcjonują nawet bardzo duże przedsiębiorstwa i call center. Na jednej centrali w modelu chmurowym mogą funkcjonować duże centra usługowe łączące setki użytkowników.

Wirtualna centrala telefoniczna VoIP Call-eX Cloud

Wirtualna centrala telefoniczna Call-eX Cloud

 • Wyposażona we wszystkie funkcje istotne dla biura i działu sprzedaży / BOK (contact center): ACD (kolejkowanie), menu IVR, przekierowania i wiele innych;
 • Zintegrowana z CRM Livespace i Baseline – dla małych i średnich firm;
 • Oferuje syntezę mowy w wielu językach w doskonałej cenie;
 • Dostępna z telefonią VoIP i pakietami minut do Polski i UE.
 • Posiada usługę SMS do komunikacji wielokanałowej – z atrakcyjną ofertą pakietów SMS

Sprawdź naszą wirtualną centralę telefoniczną »

Call-eX Cloud to wirtualna centralka VoIP z telefonią VoIP, o bogatym wyborze funkcji i modułów, które pozwolą firmie zbudować na niej zarówno telekomunikację biurową, jak i dynamiczny i skuteczny dział sprzedaży lub obsługi Klienta.

Kluczowym elementem systemu są konta użytkowników z funkcjami bazowymi i moduły dodatkowe. Można z nich zbudować platformę zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Model użytkowania centralki VoIP Call-eX Cloud oparty jest o miesięczny abonament, którego wysokość zależy od liczby posiadanych kont pracowników.

Call-eX Cloud jest przykładem hostowanej centralki VoIP (software as a service). Nie ma więc potrzeby kupowania drogiego fizycznego urządzenia (centralki VoIP standalone) i jego bieżącego utrzymania.

Logo Call-eX centrala VoIP standalone hardware

Centrala PBX

 • Jeden system na wszystkie potrzeby firmy;
 • Oferuje wszystkie funkcje do uruchomienie profesjonalnego call center;
 • Posiada wiele modułów rozszerzających jej możliwości, w tym usługę SMS.

Sprawdź naszą centralę PBX »

 

Zamknij [X]