Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

Wirtualna centrala – jak może pomóc podczas pracowitego września?

Jeśli tak jak w wielu firmach pourlopowy wrzesień wiąże się dla Ciebie i Twoich pracowników ze zwiększoną ilością pracy, natomiast w kolejnych miesiącach sytuacja wraca do normy, warto zastanowić się nad systemem odciążającym pracowników.

Ile czasu potrzeba, by przygotować firmowy telefon na „wrześniowy młyn”? Jeśli korzystamy z wirtualnej centrali telefonicznej, to wystarczy 30 minut.

Oto 5 sposobów na radzenie sobie z większą liczbą połączeń:

TAKKolejkowanie połączeń

Nie ma sensu zwiększać zatrudnienie lub zmieniać zakresu obowiązków pracowników na chwilowy przypływ telefonów. Wystarczy wykorzystać kolejkowanie połączeń, czyli usługę wirtualnej centrali. Funkcja ustawia połączenia w kolejce i utrzymuje je na linii, dopóki nie zostaną obsłużone przez pracownika. Osoby oczekujące słyszą miłą muzykę i są na bieżąco informowane o miejscu w kolejce.

TAKIVR i komunikat

Kolejnym sposobem na odciążenie telefonu firmowego jest interaktywne menu IVR (wybierz „1”, aby dodzwonić się do..) połączone z odpowiednimi komunikatami. Korzystając z tej funkcji w naturalny sposób rozdzielicie połączenia na pracowników odpowiednich działów (np. finanse, obsługa klienta, sprzedaż, reklamacje).

Warto wiedzieć jak korzystać z central! IVR i komunikat mogą również zastąpić kontakt z człowiekiem. Przykład: „Chcesz sprawdzić ostatnią fakturę? Wybierz 5” Po kliknięciu „5” dzwoniący słyszy komunikat „Twoja aktualna faktura znajduje się w panelu użytkownika. W sekcji finanse.” Po odtworzeniu komunikatu połączenie jest zakańczane automatycznie.

TAKAutomatyczne SMS

Funkcje IVR i komunikat można rozbudować o SMS i automatycznie wysłać klientom link do instrukcji lub innego miejsca na naszej stronie www. Dzięki temu dzwoniący sam rozwiąże swoje zgłoszenie i odciąży naszych pracowników.

TAKKalendarz

To kolejna usługa wirtualnej centrali, która może pomóc w sytuacji wzmożonego ruchu. Nasi klienci najczęściej wykorzystują ją do zmiany działania centrali poza godzinami pracy biura. Przekierowują automatycznie połączenia na numer osoby dyżurującej lub na komunikat z funkcją wysyłania SMS. „Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku od 8 do 17. Za chwilę otrzymasz SMS z linkiem do strony, na której możesz dokonać zgłoszenia przez formularz. Nasi pracownicy odezwą się do Ciebie najszybciej jak to możliwe”

Warto wiedzieć jak korzystać z central! Kalendarz można też zastosować w inny sposób. Na przykład ustalić „godziny ciszy” w dowolnym dziale. W wybrane dni w godzinach 10-12 pracownicy nie mogą połączyć się z działem Kadr. Poza ustalonymi godzinami, zespół HR jest dostępnym normalnie.

TAKPoczta głosowa na maila

Ostatnim sposobem na rozładowanie nadmiernej liczby połączeń jest przekierowanie ich na pocztę głosową. Klienci mogą nagrać wiadomość ze zgłoszeniem i czekać cierpliwie, aż ich problem zostanie rozwiązany. Wirtualna centrala prześle nagranie w formie MP3 na wskazaną skrzynkę email, co umożliwi obsługę zgłoszenia w późniejszym terminie.

Dzięki funkcjom wirtualnej centrali można łatwo i bez ponoszenia dużych kosztów obsłużyć nawet przytłaczającą liczbę połączeń. Możliwości jest bardzo wiele i można je łatwo dostosować do procesów i potrzeb każdej firmy.

Poznaj lepiej wirtualne centrale Datera

Warto wiedzieć jak korzystać z central!

Sprawdź korzyści, jakie niesie ze sobą wirtualna centrala Datera »

Zamknij [X]