Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony
udogodnienia dla niedowidzących Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Artboard 32 Artboard 5 Artboard 19

48 głosów w 24 językach: nowa i lepsza synteza mowy w Call-eX Cloud

Interaktywne menu (IVR), kolejkowanie połączeń w contact center czy poczta głosowa dla pracowników – jeżeli mają pomóc dzwoniącemu klientowi, to muszą do niego przemówić: jasno, zrozumiale i w jego języku. Najlepiej “ustami” robota. Dlaczego?

Synteza mowy jest tania

Usługa TTS (Text to Speech) w usłudze Call-eX Cloud kosztuje od 61,38 zł do 98,28 zł brutto miesięcznie (zależnie od typu umowy, odpowiednio na 12 lub 24 miesiące). W tej cenie firma zyskuje dostęp do prawie 50 głosów – w tym obcojęzycznych, które można wykorzystywać do woli we wszystkich usługach VoIP, które mogą ich potrzebować.

Alternatywnym rozwiązaniem jest poproszenie pracownika lub profesjonalnego lektora o nagranie potrzebnych komunikatów. W praktyce, ten pomysł często upada po odsłuchaniu gotowego materiału. Dlaczego? Trzeba osobiście się przekonać, że do nagrania audio naprawdę dobrej jakości (bez szumów tła, przypadkowych dźwięków, z wyraźnie brzmiącą mową) trzeba nie tylko wspaniałej dykcji i świetnej znajomości tekstu, ale też dobrego i z reguły dosyć drogiego mikrofonu.

Jakość głosu nie jest czymś na czym warto oszczędzać – infolinia to w końcu nasza wizytówka. Dzwonią na nią klienci w różnym wieku i doskonałej jakości nagranie to po prostu wyjście naprzeciw ich potrzebom.

Synteza mowy pozwala na częste korekty

Najpowszechniejszą usługą, która wykorzystuje syntezę mowy jest interaktywne menu (IVR). Zaprojektowanie skutecznego „drzewka wyboru”, które z jednej strony pozwoli zrealizować cele firmy budującej infolinię, a z drugiej – nie odstraszy klientów to trudna sztuka, która wymaga analizy ruchu telefonicznego, testów i systematycznych korekt całego projektu. Pociąga to za sobą zmiany komunikatów.

Jeżeli wykorzystujemy syntezę mowy, to odczytywaną wiadomość można poprawiać do woli i od ręki – bez konieczności angażowania lektora i przygotowywania od nowa całego komunikatu.

Podobnie jest w przypadku usługi kolejkowania połączeń, która w sytuacji gdy liczba dzwoniących osób przewyższa liczbę dostępnych konsultantów – włącza komunikat o czasie oczekiwania na połączenie. Dodatkowo, w czasie oczekiwania na połączenie firma może chcieć odtwarzać dzwoniących klientom różne komunikaty (np. o awarii masowej, nowych promocjach etc.) – je też będzie znacznie łatwiej przygotowywać na bieżąco z wykorzystaniem syntezy mowy.

Syntezator zawsze będzie brzmieć tak samo (doskonale)

Dzięki syntezie mowy firma będzie “brzmieć” zawsze tak samo, bez względu na to jakie zmiany wprowadzi w swoim systemie telekomunikacyjnym. Robot nie odejdzie z pracy i zawsze będzie do naszej dyspozycji. Jeżeli korzystamy z nagranych komunikatów, to często brak dostępu do oryginalnego lektora pociąga za sobą konieczność zmiany ich wszystkich.

Syntezator zna wiele języków (perfekcyjnie)

Znalezienie dobrego, obcojęzycznego lektora wymaga czasu i pieniędzy. Zamówienie nawet kilku stron A4 z tekstem z biura tłumaczeń do perfekcyjnego odczytania przez syntezator – znacznie mniej.

Podsumowując, warto wynająć maszynę, aby skuteczniej rozmawiać ludźmi. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami syntezy mowy w Call-eX Cloud:

TTS w Call-eX Cloud to 48 głosów, 24 języki. 18 głosów męskich, 30 kobiecych. W tym: 4 głosy polskie (2 męskie, 2 kobiece). Do wykorzystania z usługami kolejkowania, IVR, poczty głosowej, telekonferencji i Music on Hold.
Stan na 09.2017, liczba głosów może się zwiększyć.

Zamknij [X]